בדק בית עם קבוצת הדר

דבר ראשון, מגיע לך מזל טוב! רכשת דירה חדשה מקבלן והיא פשוט נוצצת, התחלת תהליך שיפוץ יקר בביתך ומה רבה השמחה. לא באנו להרוס לך את המסיבה, אבל הנכס שלך חייב לעבור בדק בית מקצועי.

בדק בית

נתחיל מהנחת יסוד פשוטה: לא נולדת נצר לשושלת מפוארת של מהנדסי בניין. מושגים כמו אינטרפוץ, 4 צול או תמ"א 38 נשמעים לך כמו סינית והפעם האחרונה שהחלפת צנרת הייתה בשעת יצירה בגן חובה. זו הסיבה שלא מצופה ממך לזהות ליקויים בנכס ה(לכאורה) חדש שזה עתה רכשת. הליקויים קיימים, וגם אם הם לא בולטים לעין הם משמעותיים. הם משפיעים על ערך הנכס, על השימוש שלך בבית ועל אורח החיים שלך. הליקויים האלו חייבים להתגלות ומוכרחים לטפל בהם. זו הסיבה שהנכס שלך צריך לעבור בדיקה מקיפה.

אבל הדירה חדשה מהקבלן, מה בעצם יש לבדוק?

הצצת בזמן האחרון במחירי הדירות בארץ? שוק הנדל"ן חווה עליית מחירים חדה ואחת הסיבות לכך היא עלייה בעלות הבנייה. עלות החומרים, עלות כוח אדם ורגולציה קפדנית יותר מביאים את הקבלן לחסוך בעלויות. חיסכון בעלויות משמעותו, לעתים, פגיעה באיכות הנכס שלך. לא באנו לטעון שהקבלנים הם שליחי השטן, אבל מצב כזה של חיסכון על חשבונך הוא בהחלט אפשרי. מהנדס בדק בית מוסמך ומקצועי יבדוק את הנכס, את מערכות הבית השונות ויאתר את ליקויי הבנייה הקיימים. אף אחד לא יחסוך על חשבונך.

מובן. ומה לגבי שיפוץ?

אם הגעת להחלטה לשפץ את הנכס והשיפוצניק הוא מאוד מקצועי ומומלץ, אולי אפילו הוא אח של דודה של הגיס, ובכל מקרה הוא לא יעז לחסוך על חשבונך. אז אפשר לסמוך עליו בעיניים עצומות ולתת לו לעשות ככל העולה על רוחו ללא פיקוח – או שאפשר להסתמך תהליך בדק בית בזמן השיפוץ, שיפקח על תהליך השיפוץ, על איכות החומרים, ידאג לעמידה מספקת בתקנים מחייבים ובאופן כללי יבהיר לקבלן השיפוצים שעבודתו נתונה תחת פיקוח מחמיר. כשבעל מקצוע עובד תחת זכוכית מגדלת, אפשר להיות רגועים. בסוף השיפוץ יוגש לקבלן דו"ח ובו דרישה לתיקון הליקויים.

מה כבר יכול להשתבש?

אמרנו שאנחנו לא רוצים להרוס את המסיבה, אבל כמה דוגמאות לליקויים אפשריים יעזרו לך להבין על מה אנחנו מדברים. איטום לקוי מתחת לריצוף בחדרי הרחצה עשוי להוביל לרטיבות בשאר חדרי הבית, תיקון שעלותו עשויה להגיע לאלפי שקלים. לוח החשמל בנוי בצורה מרושלת עשוי להביא לשריפה או התחשמלות. ליקויים במערכת האינסטלציה, הביוב, נזקי טיח וצבע, מרצפות לא סימטריות ופאנלים לא מושלמים  ולכן אתם חייבים חברת בדק בית – כל אלו דורשים תיקונים יקרים, ואת עלות תיקונם ניתן לתבוע מהקבלן, בהתאם לדו"ח.

השתכנעתי. מה עלי לעשות כעת?

המומחים של קבוצת הדר יבצעו לך בדק בית באופן המדויק והנוח ביותר. עם ניסיון של עשר שנים בתחום, מהנדסים מקצועיים ואמינים, שימוש בטכנולוגיה המתקדמת ביותר בשוק ומחיר נוח – כל מה שנותר לך הוא ליצור איתנו קשר בטל' 073-3745160 או לכתוב לנו דרך האתר.

השארת תגובה