בלוק שחור

 

בלוק שחור הוא בלוק כבד שעשוי מתערובת של חצץ דק, חול ובטון. משקלו הרב של הבלוק פוגע באטרקטיביות שלו בעיני קבלנים, אך מדובר בבלוק חזק יותר מאיטונג ופומיס עם חיבור מצוין לטיח. האם זהו הבלוק הנכון עבור הפרויקט שלכם? את זה תצטרכו לשאול איש מקצוע ביחס לפרויקט הספציפי.

 

מהו בלוק שחור?

בלוק שחור הוא בלוק כבד וחזק, עשוי תערובת של חול, חצץ דק ובטון. שילוב הבטון בייצור הבלוק הוא שמעניק לו את חוזקו המבני, ביחס לאיטונג ופומיס למשל. משקלו הגבוה של הבלוק השחור מעניק לו גם יכולת בידוד רעשים גבוהה יותר מסוגי הבלוקים האחרים. את הבלוק מייצרים באמצעות ערבול של שלושת המרכיבים הנ"ל יחד עד לקבלת עיסה סמיכה אותה יוצקים אל תוך תבניות המעניקות לבלוקים את צורתם הסופית. לאחר מכן, מועבר הבלוקים לתהליך של אשפרה בתנור קיטור, מה שמחטא אותם ומעניק להם את חוזקם המבני המרבי.

בלוק שחור נחשב לבלוק לא אהוד במיוחד בענף הבנייה, וזאת בגלל משקלו הרב. יחד עם זאת, קבלנים מקצועיים יודעים להעריך את היתרונות החשובים של הבלוק, גם מבחינת החוזק המבני שלו וגם מבחינת בידוד הרעשים, ועושים בו שימוש ביישומי בנייה מתאימים, בהם יכולים שני מאפיינים אלה לשפר את התוצאה הסופית של תהליך הבנייה.

 

איך תדעו איזה בלוק אתם צריכים?

בלוק שחור הוא רק סוג אחד של בלוק מעוד סוגים רבים ומגוונים, שגם סביב כל אחד מהם נוצרו וריאציות שונות ותתי סוגים. העניין הוא שאם אתם לא יודעים מהו סוג הבלוק הדרוש לכם, אז אתם לא אמורים לקבל את ההחלטה בעניין בעצמכם. בחירת סוג הבלוק איתו ייבנה ביתכם היא החלטה סופר חשובה, שיכולה להשפיע על איכות החיים שלכם לאורך שנים. בחירה של בלוק בעל יכולת בידוד תרמי נמוכה, תאלץ אתכם להפעיל אמצעי חימום וקירור באופן תדיר, לעומת בלוק מבודד שיעניק לכם טמפרטורה מאוזנת בתוך המבנה. בחירה של בלוק עם בידוד רעשים נמוך, יגרום לכך שכל מילה שנאמרת בבית נשמעת בכל חדרי הבית, וכל רכב שנוסע בכביש, נשמע בתוך הבית.

לבחירת הבלוק שתעשו תהיה השלכה כמובן גם במחיר, אבל זהו אחד התחומים בתהליך הבנייה שבו אתם לא רוצים להתפשר. אתם לא חייבים להשתמש באותו סוג בלוק לכל הבית, וזה גם לא נכון לעשות. אבל אם ישנם יישומים וחלקים מסוימים במבנה בו דרוש לכם בלוק שחור, אז זה הבלוק המתאים, ואם לא, אז יש אפשרויות אחרות. איש מקצוע יוכל לסייע לכם בבחירת הסוג המתאים לכל חלק של המבנה.

 

בלוק שחור הוא בלוק בטון חזק וכבד, שמעניק בידוד מצוין מרעשים וחיבור מצויין לטיח. בחירת סוג הבלוק המתאים לכם צריכה להתבצע בליווי איש מקצוע, והבחירה הזו תשפיע ישירות על איכות החיים שלכם בבית לאורך עשורים שלמים.

בלוק שחור

השארת תגובה