חיטוי ודיגום מים

 

בכל תהליך של חיטוי מים, חייב להיכלל גם שלב של דיגום. למעשה, דיגום המים מבוצע פעמים רבות גם לפני ביצוע החיטוי על מנת לעמוד על טיב הזיהום ומאפייניו. בהתאם לדיגום זה נקבע חומר החיטוי המתאים ותהליך החיטוי עצמו. לאחר סיום החיטוי חשוב לבצע דיגום נוסף בכדי לוודא שלא נותרו שאריות זיהום או חומר חיטוי במים. אם אתם זקוקים לשירות חיטוי ודיגום מים, חשוב שתעשו את זה אצל איש מקצוע מוסמך ובעל רישיון.

 

מה זה דיגום מים?

דיגום מים היא פרוצדורה פשוטה במסגרתה נלקחת דגימת מים מזרם המים לצורך בדיקה. במרבית המקרים, את הבדיקה ניתן לבצע בו במקום ואין צורך לשלוח למעבדה, אלא אם מדובר בסוגי זיהומים מורכבים שלא ניתן לזהות אותם באמצעות קיטים ניידים. בכדי להבין את טיב הזיהום במים יש לטבול במים סטיק או סטריפ ייעודי שמשנה את צבעו בהתאם לזיהום המצוי במים. במידה והסטריפ אכן שינה את צבעו ניתן להיות בטוחים כי המים מזוהמים באותו סוג ספציפי של זיהום. את הדיגום ניתן לעשות כאמור לפני ביצוע חיטוי בכדי להבין מהו סוג הזיהום ממנו סובלים המים, ויש לבצע אותו גם לאחר החיטוי על מנת לוודא כי לא נותר עוד זיהום במים וכי לא נותרו גם שיירים מחומר החיטוי עצמו.

 

מדוע נדרש תהליך של חיטוי ודיגום מים?

חיטוי ודיגום מים הוא תהליך שלא נדרש בכל בית ובכל מצב, אבל כאשר הוא נדרש, יש לבצע אותו על ידי איש מקצוע מוסמך ומורשה. הצורך בתהליך זה עלול להיווצר כאשר ידוע על חדירה של גורם מזהם אל תוך זרם המים, למשל כתוצאה מפיצוץ במערכת הביוב או כתוצאה מחדירת מזהם חיצוני אל קו המים. כמו כן, ביישומים בהם זורמים מים לצרכי הציבור, למשל במוביל הארצי, במפעלי משקאות או במאגרי מים במקומות ציבוריים, חשוב לבצע חיטוי ודיגום מים אחת לתקופה. במידה ואתם מבחינים בעלייה בתחלואה או בריח, צבע או טעם חריג של המים, בהחלט כדאי להזמין שירות חיטוי צנרת מים ימית חיטוי צנרת מים  ודיגום מים.

 

המים הם מקור החיים, אך כאשר חודר אליהם זיהום הם עלולים להפוך לגורם תחלואה. בכל מקרה שעולה חשד לזיהום כזה, חשוב לבצע חיטוי ודיגום מים בכדי להבין מהו מקור הזיהום ובכדי לסלק אותו ממערכת המים. את התהליך יש לבצע בסיוע איש מקצוע מוסמך בעל רישוי מתאים בחיטוי מאגרי מים, ובכל מקרה לא באופן עצמאי.

השארת תגובה