חלונות בלגיים והתאמה ךצבע הריצוף

קשה לומר בדיוק מדוע, אבל חלונות בלגיים נחשבים לאחד מדגמי החלונות המבוקשים ביותר עבור אנשים שאכפת להם מעיצוב הבית, וגם משקיעים בכך לא מעט. חלונות אלה מבוססים על קונספט פשוט של מסגרת חלון המחולקת למשבצות קטנות ובתוך כל משבצת מותקנת זגוגית מותאמת, כך שבסופו של דבר החלון או אוסף של ריבועים עשויים מסגרות ברזל ובמרכזם זכוכית. בשנים האחרונות זכתה הפופולאריות של החלונות הבלגיים לתנופה מחודשת, בעיקר בזכות שילוב פרופילי אלומיניום כתחליף מצוין למסגרות הברזל המסורתית.

חלונות בלגיים – הקונספט העיצובי

בתצורתם המסורתית ביותר, חלונות בלגיים מבוססים על הקונספט של מסגרות מרובעות קטנות המרכיבות יחד את מכלול החלון כולו. לאורך השנים עברה תצורה זו שדרוג והשבחה, וכיום ישנם דגמים חדשים של חלונות אלה, המבוססים עדיין על התצורה המרובעת, אך תוך גיוון ושילוב של מרובעים במגוון מידות אורך ורוחב, פרופורציות, גבהים ומנחים. המשמעות היא שאם אתם אוהבים את הקונספט הבלגי, אבל מעוניינים להוסיף לו נופך מודרני ופחות משעמם, יש לכם את האפשרות לעשות זאת היום גם במסגרת הדגמים המוכנים מן המדף, ללא צורך בהתאמה אישית מן היסוד.

חלונות בלגיים מאלומיניום – יש דבר כזה וזה מוצלח מאוד

אחד החסרונות הגדולים של החלונות הבלגיים המסורתיים הוא החומר ממנו עשויות מסגרות המתכת של החלון. בתצורתו המסורתית החלון הבלגי עשוי מסגרות ברזל יצוק מה שהופך את החלון לכבד מאוד וכן חושף אותו לפגעי מזג האוויר. חלונות אלה סובלים בדרך כלל משחיקה מואצת של מסגרת החלון, של הצירים ושל מסגרות הברזל עצמן. כמו כן, השימוש בברזל מגביל מאוד את המגוון העיצובי שניתן ליישם בחלונות אלה.

לעזרת המעצבים הגיע האלומיניום שנכנס כחומר גלם אטרקטיבי ומוביל לייצור חלונות בלגיים. באמצעות פרופיל האלומיניום ניתן להגיע לכל עיצוב שעולה על הדעת ובכל מונח אפשרי: גוון, מרקם, עובי מסגרת, תצורת מסגרת, חלוקת שטח הפנים של החלון, סידורים ומנחים של ריבועי החלון וכדומה. בנוסף, האלומיניום היא מתכת קלה הרבה יותר ועמידה באופן מוחלט בפגעי מזג האוויר, מה שהופך את החלונות הללו לחלונות זולים יותר, עמידים יותר ואטרקטיביים יותר מבחינה אסתטית.

להיזהר לא להגזים

אחרי שאמרנו את זה, חשוב להבין שכל התחום של חלונות בלגיים הוא תחום עיצובי בעל הגדרות מקצועיות. על מנת להבטיח שהחלונות שלכם נותרים בעלי נופך בלגי גם אם אתם מגוונים את העיצוב שלהם באמצעות פרופילי אלומיניום וכל מה שהם מציעים לכם, חשוב להקפיד על תכנון ועיצוב החלונות על פי העקרונות המקצועיים הרלוונטיים. הגזמה בגיוון גדלי הריבועים או הגזמה בעובי הפרופילים או בשילובי הגוונים למשל, יכולות לעמעם את הנופך הבלגי של החלון עד כדי כך שלא ניתן יהיה עוד להבחין בכך שמדובר בעיצוב הקלאסי של חלונות בלגיים.

חלונות בלגיים בייצור של חברת יורוסטייל מאלומיניום הוא פתרון מעולה לעיצוב הבית, אך חשוב לתכנן ולעצב אותם בליווי איש מקצוע המבין את התחום היטב.

השארת תגובה