מה כוללות הדרכות בטיחות לעבודות בגובה

יש סוגים שונים של הדרכות בנושאי בטיחות אך לעבודות בגובה מאפיינים מיוחדים. כמו כן, אלו הדרכות שיש להן השפעה מהותית על האופי העבודה והעובדים.

השפעת הדרכות בטיחות על עבודות בגובה

בטיחות היא חלק מנושא רחב שחל כמעט על כל תחומי התעשייה והמשק. בעידן הנוכחי יש מודעות גבוהה לחשיבות של שמירה על כללי בטיחות, בעיקר כאשר מדובר בעבודות מסוכנות. ניתן לראות זאת בכל הנוגע לעבודות במפעלים, להתמודדות עם סיכוני בטיחות בתעשייה הכבדה וכמובן בענף הבנייה והשיפוצים. עם זאת, מבין כל התחומים יש מעמד מיוחד לעניין של עבודות בגובה.

מה כוללות הדרכות בטיחות לעבודות בגובה?

הדרכות עבודה בגובה קודם כל מתבצעות בהתאם לתקנות משנת 2007. אותן תקנות קובעות מי רשאי להעביר את ההדרכה, מי צריך לקבל אותה ומה יהיו הנושאים שבהם היא תיגע. שנית, הדרכות כוללות שילוב בין נושאים תאורטיים ומעשיים. חלק מההדרכות מועברות באופן פרקטי בשטח, בעוד חלק אחר מועבר בכיתות לימוד עיוניות. כמו כן, הדרכות מן הסוג הזה כוללות היכרות עם מקרים קודמים בניסיון לחלץ מסקנות ותובנות.

השפעת הדרכות על עבודות בגובה

מחקרים מראים שיש להדרכות מסודרות ומקצועיות השפעה מהותית על עובדים בגובה. בראש ובראשונה,בלוק שחור עובדים שמקבלים הדרכה מרגישים בטוחים יותר כי הם יודעים כיצד להתגונן מפני סכנה. תחושת הביטחון משפרת את ביצועי העובדים בשטח ומונעת נטישה של עובדים מתוך אתרי בנייה. מעבר לכך, הדרכות בטיחות לקראת עבודות בגובה מתמקדות באמצעי המיגון. אמצעים אלו מגנים בפועל ובאופן מעשי על העובד ובעזרת הדרכות הוא יודע טוב יותר כיצד להשתמש בהם.

האינטרס של המעסיק בתיאום הדרכות

למעסיקים יש כמה אינטרסים מקבילים בכל הנוגע לתיאום הדרכות לקראת עבודות בגובה. האינטרס העיקרי נובע מהעובדה שכל מעסיק מחויב על פי חוק לשלוח את העובדים שלו להדרכות במידה והן נדרשים לבצע עבודות בגובה. כתוצאה מכך, מעסיקים שלא עומדים בחוק חושפים את עצמם לסנקציות וקנס כספי. חוץ מזה, מעסיק מנוסה מבין שלהדרכות בנושאי בטיחות יש השפעה חיובית על אופי העבודה בגובה.

משתלם להשקיע בהדרכה מקצועית

המציאות הנוכחית מראה שמשתלם להשקיע בהדרכה מקצועית לקראת עבודות בגובה. הדרכה שמתמקדת בעניין הבטיחותי, מפנה את תשומת הלב של העובדים לסיכונים הקיימים ואף מעניקה להם כלים להתמודד איתם היא בעלת חשיבות אדירה למשק. כמו כן, מעסיק אחראי ידאג למיגון העובדים ויעודד אותם להגיע להדרכות. בכך המעסיק מייצר סביבת עבודה בטוחה שמשרתת גם את הצרכים שלו. לבסוף, מלבד שירות בסיסי של קורס עבודה בגובה במוסד לימודים שמאושר לכך, יש גם הדרכות עבודה במפעלים ובאתרי בניה.

בחברת עידן בגובה מציעים שירותי הדרכות לכל סוגי העבודות ומכירים מקרוב את כללי הבטיחות. בחיוג 073-3745759 נוכל לתאם גם עבורך הדרכות בטיחות ולעמוד לרשותך עם תשובות לשאלות הנפוצות בנוגע להוראות החוק.

השארת תגובה