ניקיון לרצפות וקירות קרמיקה

 

 

כאשר בוחרים לעצב את הבית לפני בנייה או שיפוץ, אחד הדגשים של כולם הוא סוג המרצפות שיהיה בבית. יש אנשים שיוכלו להרשות לעצמם לרכוש רצפה העשויה משיש או אבן, אך יש כאלו שיעדיפו לבחור דווקא ברצפות העשויות קרמיקה. יתרונן של רצפות קרמיקה הן רבות: ראשית, הקרמיקה הוא מסוג הדברים הכי קלים לניקיון. מכיוון שקרמיקה הינה פלטה אטומה, ניתן לבצע ניקיון עם חומרי ניקיון חומציים – מה שלא ניתן לבצע ברצפות שיש ואבן. שנית, רצפות קרמיקה הינן יפות ובעלות מראה יוקרתי ומתאימות גם לבתים שבהם יש ילדים קטנים ובעלי חיים.

 

הדרכים לנקות קרמיקה

 

אם מדובר בבית חדש מקבלן או בדירה לאחר שיפוץ, יש צורך לבצע פוליש לרצפת הקרמיקה ע"מ להסיר את שאריות הצבע והבנייה או השיפוץ. את הפוליש, החברה תבצע באמצעות מכונת פוליש אשר מקרצפת את הרצפה ביסודיות עד להסרת כל האבק ושכבת הלכלוך העוטפת את הקרמיקה. בנוסף, החברה תשתמש בחומרי ניקיון חומציים וחזקים, כדי לחדש את המראה של הרצפה ולהכינה לאכלוס ומגורים. יש לציין כי רצפות מסוג קרמיקה, לא ניתן לבצע הברקה כלל. הסיבה לכך היא בשל היותן אטומות – מה שמונע החדרת חומרי הברקה לקרמיקה. כאשר מדובר על ניקיון שוטף לקרמיקה, מומלץ לנקות בעזרת חומרי ניקיון המיועדים אך ורק לרצפות קרמיקה. שימוש בחומרים שאינם מתאימים, לא יעשה את העבודה ולעיתים אף עלול לגרום גם לנזק בלתי הפיך לרצפת הקרמיקה.

 

הסרת רובה מאריחי המקלחת

 

הצורך בריצוף קרמיקה במקלחות הוא גדול, בשל היתרון הגדול שהמים אינם הורסים את הרצפה. אם  ריצפתם את המקלחת בקרמיקה ואטמתם את הריצוף עם רובה, עליכם לנקות את שאריות הרובה כדי להסיר את השכבה הלבנה המוציאה אבק חדשות לבקרים. ניתן להסיר את הרובה באמצעות סכין לגירוד זכוכית או באמצעות סקוט'צ מיוחד לקרמיקה (נמכר בחנויות לממכר ציוד מקצועי). ניתן להיעזר בחומרי ניקיון אלקליים כדי להקל על שאריות הרובה לרדת.

 

הסרת חלודה ועובש מקרמיקה

 

לעיתים עלול להיווצר עובש או חלודה על אריחי הקרמיקה, מה שיגרום לכם לעבוד שעות נוספות. כדי להסיר את העובש מהקרמיקה, יש לרסס מסיר עובש המכיל אקונימיקה ולהשרותו כשעה. מיד בתום השרייה החומר, יש לשפשף היטב את אזור העובש באמצעות ספוגית ניקיון (מומלץ ללבוש כפפות הגנה). כדי להסיר חלודה, תצטרכו לרכוש חומר להסרת חלודה מקצועי, להשרותו בהתאם להוראות השימוש ולנגב מיד בסיום השימוש.

 

לסיכום: ניקוי קרמיקה, הינו הקל ביותר מבין כולם ולכן, מומלץ לנצל זאת לטובתכם ולתחזק נכון את רצפת הקרמיקה. ניתן להסיר כל כתם באמצעות חומרי ניקיון חומציים או במקרים של עובש וחלודה בעזרת תכשירי ניקיון המיועדים לכך.  

 

השארת תגובה