ריצוף לובי של בניין משותף

 

אתם מתגוררים בבניין משותף ישן? מעוניינים לשפר את המראה שלו ולהעניק לו לובי מחודש ומודרני? אחד האלמנטים החשובים ביותר בחידוש לובי של בניין משותף הוא אלמנט הריצוף, שמהווה פריט עיצוב חשוב ומרכזי בעל שטח פנים גדול ונרחב. ריצוף לובי של בניין משותף יכול להתבצע על ידי כל רצף והוא אינו דורש ידע מתמחה כלשהו, אבל הוא בהחלט דורש מכם תכנון מתאים ותיאום בין כלל הדיירים.

 

מתי נכון לבצע ריצוף לובי של בניין משותף?

ריצוף לובי של בניין משותף  במסגרת שיפוץ בניין יכול להתבצע הן כפרויקט נקודתי העומד בפני עצמו, והן במסגרת פרויקט שיפוץ נרחב יותר. כך למשל, מבנים ישנים העוברים תהליך חיזוק במסגרת תכנית תמא 38, יכולים לעבור תהליך יסודי של שינוי פני הלובי, הרחבתו ושיפוצו באופן כולל, ובמסגרת זו גם החלפת ריצוף מקיפה. יחד עם זאת, אם אתם רוצים להעניק ללובי שלכם מראה חדש מבלי להיכנס לתהליכים ארוכים, יקרים ומורכבים של שיפוץ, תוכלו לייצר אימפקט משמעותי פשוט באמצעות החלפת ריצוף הלובי וחידוש הצבע של קירותיו.

המשמעות של הדברים היא שפרויקט ריצוף לובי של בניין משותף לא דורש מכם כל פעולת שיפוץ נוספת, וגם אם אתם רוצים לסכם את השינוי כולו בהחלפת הריצוף בלבד, תוכלו לעשות זאת ולהשיג תוצאות יוצאות דופן שישנו לחלוטין את חוויית השימוש בלובי המשותף בבניין.

 

מי מבצע את הריצוף?

כאמור, ריצוף לובי של בניין משותף הוא אינו ריצוף מורכב במיוחד או ריצוף כזה שדורש ידע מקצועי מתמחה, ולכן כל אחד שמציע שירותי ריצוף ידע להציע לכם גם את השירות הזה. יחד עם זאת, עיקר המאמץ צריך להיות סביב שלבי התכנון והתיאום בין כלל הדיירים. בהיבט זה עליכם להגיע להסכמה עם כלל הדיירים לגבי זהות הגורם המבצע, היקף העבודה והשיפוץ, עלות הפרויקט וכמובן עיצוב הריצוף וסוג הריצוף שיותקן בלובי. בהיבט זה ממתינה לכם עבודה קשה ומורכבת הרבה יותר מאשר הריצוף עצמו שבסופו של דבר יבוצע על ידי איש מקצוע המכיר היטב את אופן הביצוע של פרויקטים מסוג זה.

 

אם אתם עומדים לפני פרויקט של ריצוף לובי של בניין משותף, חשוב שתעשו את הדברים בצורה מסודרת בשיתוף כלל הדיירים בבניין. אתם לא חייבים לשפץ את כל הלובי רק בכדי להחליף לו ריצוף, אבל אתם בהחלט חייבים לעשות את הכל בשיתוף פעולה עם הדיירים כולם והכל על בסיס הסכמה רחבה.

השארת תגובה